2013ko EUROPAKO
XAKE TXAPELKETAK.
2013-05-05/16.
Legnica hirian (Polonia), Europako Banakako XIV. Xake Txapelketa Irekia: Alexander Moiseenko (Ukrania), txapeldun.
2013-07-23/08-03.
Belgrad hirian (Serbia), Emakumezkoen Europako Banakako XIV. Xake Txapelketa: Thanh Trang Hoang (Hungaria), txapeldun.
2013-12-14/15.
Varsovia hirian (Polonia), Xake Azkarreko Europako Banakako XIII. Txapelketa
Irekia (Xake Aktiboa): Richard Rapport
(Hungaria), txapeldun. Emakumezko lehenengo xakelaria: Monika Socko (Polonia).
2013-12-13.
Varsovia hirian (Polonia), Tximista Xakeko Europako Banakako XIII. Txapelketa
Irekia: Anton Korobov (Ukrania),
txapeldun. Emakumezko lehenengo xakelaria: Monika Socko (Polonia).
2013-11-08/17.
Varsovia hirian (Polonia), Selekzioen Europako XIX. Xake Txapelketa Irekia: Azerbaijan (Shakhriyar Mamedyarov, Teimour Radjabov, Eltaj
Safarli, Rauf Mamedov eta Gadir Guseinov), txapeldun.
2013-11-08/17.
Varsovia hirian (Polonia), Emakumezkoen Selekzioen Europako X. Xake Txapelketa:
Ukrania (Kateryna Lagno, Anna Ushenina, Mariya
Muzychuk, Natalia Zhukova eta Inna Gaponenko), txapeldun.
2013-10-20/26.
Rodas hirian (Grezia), Europako Taldekako XXIX. Xake Txapelketa Irekia: G-Team Novy Bor (Txekia) (David Navara, Radoslaw Wojtaszek,
Viktor Laznicka, Krishnan Sasikiran, Zbynek Hracek, Mateusz Bartel eta Robert
Cvek), txapeldun.
2013-10-20/26.
Rodas hirian (Grezia), Emakumezkoen Europako Taldekako XVIII. Xake Txapelketa: Monte-Carloko Cercle d’Echecs (Monako) (Yifan
Hou, Humpy Koneru, Anna Muzychuk, Pia Cramling eta Almira Skripchenko),
txapeldun.
2013-03-11/19.
Plovdin hirian (Bulgaria), Jokalari Beteranoen Europako Banakako XIII. Xake
Txapelketa Irekia: Mark D. Tseitlin (Israel),
txapeldun.
2013-03-11/19.
Plovdin hirian (Bulgaria), Emakume Beteranoen Europako Banakako XIII. Xake
Txapelketa: Margarita Voiska (Bulgaria),
txapeldun.
2013-03-20/21.
Plovdin hirian (Bulgaria), Jokalari Beteranoen Xake Azkarreko Europako
Txapelketa Irekia: Ivan Radulov (Bulgaria),
txapeldun.
2013-03-20/21.
Plovdin hirian (Bulgaria), Emakumezko Jokalari Beteranoen Xake Azkarreko
Europako Txapelketa: Ruzhka Genova (Bulgaria),
txapeldun.
2013-07-20/28.
Dresden hirian (Alemania), Jokalari Beteranoen Europako Taldekako XV. Xake
Txapelketa Irekia: Israel (Leonid Gofshtein, Mark D.
Tseitlin, Nathan Birnboim, Boris Maryasin eta Malkiel Peretz),
txapeldun.
2013-09-29/10-08.
Budva hirian (Montenegro), 18 urtez azpiko Europako Banakako Xake Txapelketa
Irekia: Vladimir Fedoseev (Errusia),
txapeldun.
2013-09-29/10-08.
Budva hirian (Montenegro), 18 urtez azpiko Nesken Europako Banakako Xake
Txapelketa: Nastassia Ziaziulkina (Bielorrusia),
txapeldun.
2013-12-31.
Iturria: FIDEren
webgunea.