BARAKALDOKO
UDALEKO
XXXIV. XAKE TORNEOA JOKATUTA
2021-09-30: AZKENEKO SAILKAPENA, ZAZPI TXANDA
JOKATU ONDOREN
1)
Johnny Fernando Sadusea
(Venezuela,
Bizkaian bizi dena) (2.154) – 7 puntu.
2)
Koldo Urbieta Gabancho (Bizkaia, Euskal Herria)
(1.865) – 5’5
puntu.
3)
Jon Fernandez Bonet (Bizkaia, Euskal Herria)
(1.846) – 5’5
puntu.
4)
Malko
Martel Bruniaux (Espainia) (1.651) – 5’5 puntu.
5)
Ibai
Echevarria Uriarte (Bizkaia, Euskal Herria) (1.788) – 5 puntu.
6)
Amets
Zubizarreta Landera (Bizkaia, Euskal Herria) (1.918) – 5 puntu.
7)
Jose
Manuel Martinez de Soria Gordon (Bizkaia, Euskal Herria) (1.876) – 5
puntu.
8)
Unai
Calleja Gonzalez (Bizkaia, Euskal Herria) (1.771) – 5 puntu.
9)
Ibon
Martin Echeandia (Bizkaia, Euskal Herria) (2.113) – 4’5 puntu.
10)
Koldo
Torres Garcia (Bizkaia, Euskal Herria) – 4’5 puntu.
Orotara, 57 jokalari.
TORNEOAREN HISTORIA
1999an,
XII. Txapelketan: Cristobal Limeres
Guiance (Bizkaia, Euskal Herria), garaile; Juan
Mario Gomez
Esteban (Bizkaia, Euskal Herria), bigarren.
2000n,
XIII. Txapelketan: Juan Mario
Gomez Esteban (Bizkaia, Euskal Herria),
garaile; Carlos Varas Gonzalez (Txile), bigarren; Santiago
Gonzalez
De la Torre (Bizkaia, Euskal Herria), hirugarren; Karen San Pedro Lopez (Bizkaia, Euskal Herria), laugarren; Mariano
Diez Fraile (Bizkaia, Euskal
Herria), bosgarren.
2001ean,
XIV. Txapelketan: Juan Mario
Gomez Esteban (Bizkaia, Euskal Herria),
garaile; Santiago Gonzalez De la Torre (Bizkaia, Euskal
Herria),
bigarren; Ibrahim Kramrakulov (Uzbekistan),
hirugarren;
Gerardo Fernandez Hernandez
(Bizkaia, Euskal Herria), laugarren; Jorge
Roman
Mediavilla (Bizkaia, Euskal Herria), bosgarren.
2002an,
XV. Txapelketan: Juan Mario
Gomez Esteban (Bizkaia, Euskal Herria),
garaile; Carlos Mate Adan (Espainia), bigarren; Ibon
Martin Etxeandia
(Bizkaia, Euskal Herria), hirugarren; Xabier
Galarza
Bilbao (Bizkaia, Euskal Herria), laugarren; Cristobal Limeres Guiance (Bizkaia, Euskal Herria), bosgarren.
2003an,
XVI. Txapelketan: Juan Mario
Gomez Esteban (Bizkaia, Euskal Herria),
garaile; Sasha Belezky (Ukrania), bigarren; Yeray
Galzagorri Uli (Bizkaia,
Euskal Herria), hirugarren; Carlos Varas Gonzalez (Txile),
laugarren; Carlos Mate Adan
(Espainia), bosgarren.
2004an,
XVII. Txapelketan: Sasha
Belezky (Ukrania), garaile; Maikel
Gongora Rey (Kuba), bigarren; Carlos Varas Gonzalez
(Txile),
hirugarren; Luis Manuel Perez
Rodriguez
(Kuba), laugarren; Juan Mario
Gomez
Esteban (Bizkaia, Euskal Herria), bosgarren.
2005ean,
XVIII. Txapelketan: Maikel
Gongora Rey (Kuba), garaile; Alejandro
Franco Alonso (Espainia), bigarren; Juan Mario Gomez Esteban
(Bizkaia, Euskal Herria), hirugarren; Aryam Abreu Delgado
(Kuba),
laugarren; Juan Manuel Salinero De Prado (Bizkaia, Euskal
Herria),
bosgarren.
2006an,
XIX. Txapelketan: Alejandro
Franco Alonso (Espainia), garaile; Juan
Mario Gomez Esteban (Bizkaia, Euskal Herria), bigarren; Yeray
Galzagorri
Uli (Bizkaia, Euskal Herria), hirugarren; Cristobal Limeres
Guiance
(Bizkaia, Euskal Herria), laugarren; Alex Moreto Quintana (Bizkaia,
Euskal
Herria), bosgarren.
2007an,
XX. Txapelketan: Oleg Korneev
(Errusia), garaile; Alejandro
Franco Alonso (Espainia), bigarren; Ivan Alonso Alonso
(Bizkaia,
Euskal Herria), hirugarren; Juan Mario Gomez Esteban (Bizkaia,
Euskal
Herria), laugarren; Sergio Trigo Urquijo (Bizkaia, Euskal
Herria),
bosgarren.
2008an,
XXI. Txapelketan: Juan Mario
Gomez Esteban (Bizkaia, Euskal Herria),
garaile; Luis Javier Arias Garcia (Bizkaia, Euskal Herria),
bigarren; Rafael
Alvarez Ibarra (Bizkaia, Euskal Herria), hirugarren; Rodrigo
Sarralde
Osua (Bizkaia, Euskal Herria), laugarren; Jon Angulo
Martinez
(Bizkaia, Euskal Herria), bosgarren.
2009an,
XXII. Txapelketan: Juan Mario
Gomez Esteban (Bizkaia, Euskal Herria),
garaile; Carlos Varas Gonzalez (Txile, Sestao taldeko
jokalaria),
bigarren; Alejandro Franco Alonso (Espainia, Sestao taldeko
jokalaria),
hirugarren; Enrique Alvarez Fernandez (Espainia), laugarren; Rafael
Alvarez
Ibarra (Bizkaia, Euskal Herria), bosgarren.
2010ean,
XXIII. edizioan: Alain Prieto
Aranguren
(Bizkaia, Euskal Herria), garaile; David Astasio Lopez (Araba,
Euskal
Herria), bigarren; Juan Mario Gomez Esteban (Bizkaia, Euskal
Herria),
hirugarren; Cristobal Limeres Guiance (Bizkaia, Euskal
Herria),
laugarren; Javier Marchena Hurtado (Araba, Euskal Herria),
bosgarren.
2011an,
XXIV. edizioan: Juan Mario
Gomez Esteban
(Bizkaia, Euskal Herria), garaile; Alain Prieto Aranguren
(Bizkaia,
Euskal Herria), bigarren; Alvaro Diaz Herrero (Bizkaia,
Euskal Herria),
hirugarren; Ivan Alonso Alonso (Bizkaia, Euskal Herria),
laugarren; Jose
Javier Garrido Legarreta (Bizkaia, Euskal Herria), bosgarren.
2012an,
XXV. edizioan: Juan Mario
Gomez Esteban
(Bizkaia, Euskal Herria), garaile; Mikel Sanz Rodero (Bizkaia,
Euskal
Herria), bigarren; Alvaro Diaz Herrero (Bizkaia, Euskal
Herria),
hirugarren; Koldo Torres Garcia (Bizkaia, Euskal Herria),
laugarren; Aizbeltz
Buiza Prieto (Bizkaia, Euskal Herria), bosgarren.
2013an,
XXVI. edizioan: Sergio Trigo
Urkijo
(Bizkaia, Euskal Herria), garaile; Luis Javier Arias Garcia
(Bizkaia,
Euskal Herria), bigarren; Alain Prieto Aranguren (Bizkaia,
Euskal
Herria), hirugarren; Xabier Barbazan Bilbao (Bizkaia, Euskal
Herria),
laugarren; Alex Rodriguez Gonzalez (Bizkaia, Euskal Herria),
bosgarren.
2014an,
XXVII. edizioan: Juan Manuel
Ruiz Abad
(Gipuzkoa, Euskal Herria), garaile; Cristobal Limeres Guiance
(Bizkaia,
Euskal Herria), bigarren; Joseba Llano Olabarrieta (Bizkaia,
Euskal
Herria), hirugarren; Xabier Barbazan Bilbao (Bizkaia, Euskal
Herria),
laugarren; Asier Gonzalez Pereira (Bizkaia, Euskal Herria),
bosgarren.
2015ean,
XXVIII. edizioan: Alain Prieto
Aranguren
(Bizkaia, Euskal Herria), garaile; Lelys Stanley Martinez Duany
(Kuba),
bigarren; Luis Javier Arias Garcia (Bizkaia, Euskal Herria),
hirugarren;
David Diez Fraile (Bizkaia, Euskal Herria), laugarren; Roberto
Di
Candia (Italia), bosgarren.
2016an,
XXIX. edizioan: Alain Prieto
Aranguren
(Bizkaia, Euskal Herria), garaile; Imanol Segura Del Frago
(Araba,
Euskal Herria), bigarren; Johnny Sadusea (Venezuela),
hirugarren; Jesus
Maria Gonzalez Pabollet (Nafarroa, Euskal Herria), laugarren; Jose
Javier
Garrido Legarreta (Bizkaia, Euskal Herria), bosgarren.
2017an,
XXX. edizioan: Alain Prieto
Aranguren
(Bizkaia, Euskal Herria), garaile; Jon Asel Goiria Egidazu
(Bizkaia, Euskal Herria), bigarren; Joseba Llano Olabarrieta (Bizkaia,
Euskal
Herria), hirugarren; Johnny Fernando Sadusea (Venezuela,
Bizkaian
bizi dena), laugarren; Ricardo Perez Pacheco (Bizkaia, Euskal
Herria),
bosgarren.
2018an,
XXXI. edizioan: Carlos Mate
Adan
(Espainia), garaile; Johnny Fernando Sadusea (Venezuela,
Bizkaian bizi
dena), bigarren; David Diez Fraile (Bizkaia, Euskal Herria),
hirugarren;
Alberto Lozoya Rodriguez (Bizkaia, Euskal Herria), laugarren; Imanol
Toledo
Sanz (Bizkaia, Euskal Herria), bosgarren.
2019an,
XXXII. edizioan: Alain Prieto
Aranguren
(Bizkaia, Euskal Herria), garaile; Ricardo Perez Pacheco (Bizkaia,
Euskal
Herria), bigarren; Carlos Mate Adan (Espainia), hirugarren; Imanol
Toledo
Sanz (Bizkaia, Euskal Herria), laugarren; Johnny Fernando
Sadusea
(Venezuela, Bizkaian bizi dena), bosgarren.
2020an,
XXXIII. edizioan: Johnny
Fernando Sadusea
(Venezuela, Bizkaian bizi dena), garaile; Alain Prieto
Aranguren
(Bizkaia, Euskal Herria), bigarren; Miguel Angel Ontiveros Acuña (Venezuela),
hirugarren;
Juan Manuel Ruiz Abad (Gipuzkoa, Euskal Herria), laugarren; Oscar
Arrillaga
Romero (Bizkaia, Euskal Herria), bosgarren.
2021ean,
XXXIV. edizioan: Johnny
Fernando Sadusea
(Venezuela, Bizkaian bizi dena), garaile; Koldo Urbieta
Gabancho
(Bizkaia, Euskal Herria), bigarren; Jon Fernandez Bonet (Bizkaia,
Euskal
Herria), hirugarren; Malko Martel Buniaux (Espainia),
laugarren; Ibai
Echevarria Uriarte (Bizkaia, Euskal Herria), bosgarren.
PALMARESA 1999. URTETIK
1)
Juan Mario Gomez Esteban (Bizkaia, Euskal Herria) – 8
titulu.
2)
Alain
Prieto Aranguren (Bizkaia, Euskal Herria – 5 titulu.
3)
Johnny
Fernando Sadusea (Venezuela, Bizkaian bizi dena) – 2 titulu.
4)
Sasha Belezky (Ukrania) – Titulu bat.
5)
Alejandro Franco Alonso (Gipuzkoa, Euskal Herria) – Titulu
bat.
6)
Maikel Gongora Rey (Kuba) – Titulu bat.
7)
Cristobal Limeres Guiance (Bizkaia, Euskal Herria) – Titulu
bat.
8)
Oleg Korneev (Errusia) – Titulu bat.
9)
Carlos Mate Adan (Espainia) – Titulu bat.
10)
Juan Manuel Ruiz Abad (Gipuzkoa, Euskal Herria) – Titulu
bat.
11)
Sergio Trigo Urkijo (Bizkaia, Euskal Herria) – Titulu bat.
Informazio
gehiago:
“https://info64.org/xxxiv-trofeo-ayuntamiento-de-barakaldo/standings” webgunean.
2021-09-30.
Iturria:
Internet.