FVA - EXF EUSKAL XAKE FEDERAKUNTZA EXF-FVA
"Gens una sumus"
943.763239 | Koldo Elizalde, 20 1º ¤ Bergara - 20570 (Gipuzkoa)
FVA-EXF
  | Hasiera  |  Egutegia  |  .  |  .  |  Webs  |  ESP  | 


.
 gezi 9. Iraila - 2018

  2018-09-29, 18 urtez azpiko Euskadiko Taldekako Xake Txapelketa »...

  2018-09-22, P. Knorr Oroigarria V. Xake Torneo Irekia»...

  2018-09-16, Orvina garaile, Eugiko IX. Xake Jaialdian.»...

  2018-09-16, Eugiko IX. Xake Jaialdiko Taldekako Txapelketa.»...

  2018-09-15, Getxoko Nazioarteko Xake Txapelketa Irekiaren historia.»...

  2018-09-07, Mikel Ochoa lehenengo aldiz irabazle Arrano Elkarteko Xake Txapelketan..»...

  2018-09-02, 2018-09-02 Jaietako txapelketako 8.»...






 gezi 8. Abustua - 2018

  2018-08-29, Javier Habans Aguerrea hamaseigarren, 10 urtez azpiko Europako Xake Txapelketan»...

  2018-08-25, Bilboko Aste Nagusia Xake Azkarreko Txapelketaren historia»...

  2018-08-25, David Astasio garaile, Aste Nagusiak Xake Irekia - Zuri Baltza (Bilbo)

  2018-08-23, Abadiño garaile, Aste Nagusiak - Zuri Baltza (Bilbo)

  2018-08-18, Gros garaile, I. Lekittoko Xake Txapelketa (Lekeitio)

  2018-08-12, Roberto Cifuentes garaile, Antsoaingo IV. Xake Txapelketan»...




  Albiste berriak
  2018-06-16, 2018-06-16 ADIN GUZTIETAKO EMAKUMEZKOEN EUSKADIKO XAKE TXAPELKETA Lehiaketa oinarriak

  2018-06-23, EUSKADIKO XXXII BETERANOEN XAKE TXAPELKETA


   Hurrengo gertaerak

  2018-09-03, Arrano Elkarteko XXI. Xake Txapelketa...

 ▪ ....





 gezi 7. Uztaila - 2018

 ▪ 2018-07-28, Orvina garaile, Arrano Elkarteko Taldekako VII_ Xake Txapelketan...

 ▪ 2018-07-28, Arrano Elkarteko Taldekako VII_ Xake Txapelketako sailkapena...

 ▪ 2018-07-28, Arrano Elkarteko Taldekako VII. Xake Txapelketa...

 ▪ 2018-07-28, Arrano Elkarteko Taldekako VII...

 ▪ 2018-07-22, Daniel Hugo Campora garaile, Gasteizko Nazioarteko X. Xake Torneoan...

 ▪ 2018-07-22, Daniel Hugo Campora garaile, Gasteizko Nazioarteko X. Xake Torneoan...







 gezi 6. Ekaina - 2018

  2018-06-30, 'Santa Isabel Jaiak' - Zumarragako xake txapelketa.

  2018-06-29, Groseko Nazioarteko Xake Torneo Irekiaren historia...

  2018-06-24, Francisco Javier Ladron de Guevara Galar garaile, jokalari beteranoen Euskadiko Xake Txapelketan.

  2018-06-23, jokalari beteranoen Euskadiko Xake Txapelketa.

  2018-06-17, Eihartze Buiza garaile, Emakumezkoen Euskadiko Xake Txapelketan.

  2018-06-16, Emakumezkoen Euskadiko Xake Txapelketa.

  2018-06-02, Gros garaile, Infantil mailako Euskadiko Taldekako Xake Txapelketan.




  Albiste berriak
  2018-06-16, 2018-06-16 ADIN GUZTIETAKO EMAKUMEZKOEN EUSKADIKO XAKE TXAPELKETA Lehiaketa oinarriak

  2018-06-23, EUSKADIKO XXXII BETERANOEN XAKE TXAPELKETA


   Hurrengo gertaerak

 ▪ 2018-07-28, Arrano Elkarteko Taldekako VII. Xake Txapelketa...

  2018-05-05, Gipuzkoako Emakumeen arteko Xake-Txapelketa 2018...

 ▪ ....






 gezi 5. Maiatza - 2018

  2018-05-26, 2018-05-26, Manex Regillaga garaile, Infantil mailako Euskadiko Xake Txapelketan.

  2018-05-26, Unai Calvo Gomez, alebin mailako Euskadiko xake txapeldun.

  2018-05-26, EUSKADIKO XXXVII. ESKOLARTEKO KIROL JOKOAK

  2018-05-13, Sestao Bizkaialde garaile, Tximista Xakeko Euskadiko Taldekako Txapelketan.

  2018-05-13, Mikel Huerga Leache garaile, Tximista Xakeko Euskadiko Banakako Txapelketan.

  2018-05-13, EUSKADIKO XAKE AZKARRAK TALDEKAKO TXAPELKETA

  2018-05-13, EUSKADIKO XAKE AZKARRA TXAPELKETAREN ARAUDIAK

  2018-05-06, 2018-05-05 I Elkanao-Getaria xakeko torneoko kronika.html...

  2018-05-05, Gipuzkoako Emakumeen arteko Xake-Txapelketa 2018...

  2018-05-05, J.S.ELKANO XAKE TORNEOA, Berdura plazan. Getariako Udala (Gipuzkoa)...
                      ▪ Xakea bultzatzeko, torneoa. hitza.eus...




  Albiste berriak
  2018-06-16, ADIN GUZTIETAKO EMAKUMEZKOEN EUSKADIKO XAKE TXAPELKETA

  2018-06-23, EUSKADIKO XXXII BETERANOEN XAKE TXAPELKETA


   Hurrengo gertaerak

  2018-05-05, Gipuzkoako Emakumeen arteko Xake-Txapelketa 2018...

 ▪ ....






 gezi 4. Apirila - 2018
  2018-04-14, Mikel Huergari elkarrizketa, Berria-n. ...

  2018-04-08, III. Aste Santuko Hondarribia Marlaxka Sub-16 + Gurasoak Xake Jaialdia...

  2018-04-08, Mikel Huerga garail_, Euskadiko Banakako XXXII Xake Txapelketan...

  2018-04-07, Aritz Morante Rafael garaile, Gazte mailako Euskadiko Xake Txapelketan...

  2018-04-07, Patxi Moreno Estebanez garaile, Kadete mailako Euskadiko Xake Txapelketan...

  2018-04-04, Euskadiko Banakako Kadete Txapelketa...

  2018-04-03, Euskadiko Banakako Gazte Txapelketa...







  Albiste berriak

  2018-05-13, EUSKADIKO XAKE AZKARRAK TALDEKAKO TXAPELKETA

  2018-05-13, EUSKADIKO XAKE AZKARRA TXAPELKETAREN ARAUDIAK

  2018-06-16, ADIN GUZTIETAKO EMAKUMEZKOEN EUSKADIKO XAKE TXAPELKETA

  2018-06-23, EUSKADIKO XXXII BETERANOEN XAKE TXAPELKETA


   Hurrengo gertaerak

  2018-05-05, Gipuzkoako Emakumeen arteko Xake-Txapelketa 2018...

 ▪ ....







 gezi 3. Martxoa - 2018
  2018-03-31, 2018-03-31 Lelys Stanley Martinez Duany garaile, Donostia Hiria XLI. Nazioarteko Xake Txapelketa Irekian...

  2018-03-31, 2018-03-31, Donostia Hiria Nazioarteko Xake Txapelketa Irekiaren hurbileko historia...

  2018-03-29, Euskadi - Kuba Nazioarteko Lehia, 5'5-10'5...

  2018-03-25, Euskal Zirkuiturako Hiztegia...

 2018-03-21, Javier Marchena, Sestaoko jokalaria. Berria-n...

 2018-03-21, Donostia Hiria Torneoa hasiko da larunbatean. Berria-n...

  2018-03-10, Xakeko Taldekako Euskal Ligako 9 txanda...

  2018-03-10, hautagaien torneoa hasiko da gaur. Berlinen. Berria-n...

  2018-03-10, Xakeko Taldekako Euskal Ligaren historia...

  2018-03-03, Xakeko Taldekako Euskal Ligako 8. txanda...






  Albiste berriak
 ▪ ...


   Hurrengo gertaerak
 ▪ ....







 gezi 2. Otsaila - 2018

 2018-02-24, Xakeko Taldekako Euskal Ligako 7_txanda...  
 
 2018-02-17, Xakeko Taldekako Euskal Ligako 6_ txanda...  
 
 2018-02-16, Orvina eta Sestao, euskal ligako buruan berdinduta, Berria-n...  

 2018-02-10, Xakeko Taldekako Euskal Ligako 5. txanda...  

 2018-02-03, Xakeko Taldekako Euskal Ligako 4. txanda...  




  Albiste berriak
 ▪ ...


   Hurrengo gertaerak
 ▪ 2018-03-17, Paz de Zigandako XXVIII. Xake Txapelketa....





Xakeo Taldekako Euskal Liga. 2018

 OHOREZKO MAILA

 LEHENENGO MAILA

7. Txanda 2018-02-24 16:00
Sta Ana - Abadiño: 3-1
Calasanz - Gros: 2-2
Orvina A - Sestao Bizkaialde: 1'5-2'5
San Juan - Batalla: 2'5-1'5
Altzaga/I. Zaldunak-Arrasate/Arlutz: 2-2


7. Txanda 2018-02-24 16:00
Portugalete - Zuri Baltza: 0'5-3'5
Danubio - Easo: 1'5-2'5
Orvina 'B - Conteneo: 1'5-2'5
Oberena - Zarauz: 3-1
Endroke - Urnieta: 2'5-1'5


6. Txanda 2018-02-17 16:00
Altzaga/I. Zaldunak - Sta Ana: 1'5-2'5
Arrasate/Arlutz - San Juan: 1-3
Batalla - Orvina A: 0'5-3'5
Sestao Bizkaialde - Calasanz: 4-0
Gros - Abadiño: 2'5-1'5

6. Txanda 2018-02-17 16:00
Endroke - Portugalete: 3-1
Urnieta - Oberena: 2-2
Zarauz - Orvina 'B: 2'5-1'5
Conteneo - Danubio: 2-2
Easo - Zuri Baltza: 3'5-0'5

5. Txanda 2018-02-18 16:00
Sta Ana - Gros: 1'5-2'5
Abadiño - Sestao Bizkaialde: 0-4
Calasanz - Batalla: 2'5-1'5
Orvina A - Arrasate/Arlutz: 3-1
San Juan - Altzaga/I. Zaldunak: 2'5-1'5

5. Txanda 2018-02-18 16:00
Portugalete - Easo: 2-2
Zuri Baltza - Conteneo: 1-3
Danubio - Zarauz: 0'5-3'5
Orvina B - Urnieta: 3-1
Oberena - Endroke: 1'5-2'5

4. Txanda 2018-02-03 16:00.
San Juan - Sta Ana: 2'5-1'5
Altzaga/I.Zaldunak - Orvina 'A: 1-3
Arrasate/Arlutz - Calasanz: 1'5-2'5
Batalla - Abadiño: 3'5-0'5
Sestao Bizkaialde - Gros: 3-1

4. Txanda 2018-03-02 16:00.
Oberena - Portugalete: 2'-1'5
Endroke - Orvina 'B: 2-2
Urnieta - Danubio: 2-2
Zarauz - Zuri Baltza: 2'5-1'5
Conteneo - Easo: 1'5-2'5






 gezi 1. Urtarrila - 2018


 2018-01-27, Xakeko Taldekako Euskal Ligako 3. txanda. ...

 2018-01-20, Xakeko Taldekako Euskal Ligako 2. txanda. ...

 2018-01-13, Xakeko Taldekako Euskal Ligako 1. txanda. ...

 2018-01-01, Euskal eloko 100 onenak. ...

 2018-01-01, EJ-GV Kirol-arloko lanbideei buruzko legearen proiektua pdf...  








Xakeo Taldekako Euskal Liga. 2018

 OHOREZKO MAILA

 LEHENENGO MAILA

3. Txanda 2018-01-27 16:00
Sta Ana Siglo XXI - Sestao Bizkaialde: 1-3
Gros - Batalla: 2-2
Abadiño - Arrasate/Arlutz: 2-2
Calasanz - Altzaga/I. Zaldunak: 3'5-0'5
Orvina A - San Juan: 2'5-1'5

3. Txanda 2018-01-27 16:00
Portugalete - Conteneo: 3'5-0'5
Easo - Zarauz: 3-1
Zuri Baltza - Urnieta: 2'5-1'5
Danubio - Endroke: 2-2
Orvina B - Oberena: 0-4

2. Txanda 2018-01-20 16:00
Orvina A- Sta Ana: 4-0
San Juan - Calasanz: 2'5-'15
Altzaga /I. Zaldunak - Abadiño: 2-2
Arrasate/Arlutz - Gros: 0-4
Batalla - Sestao Bizkaialde: 1'5-2'5

2. Txanda 2018-01-20 16:00
Orvina B - Portugalete: 2'5-1'5
Oberena - Danubio: 0'5-3'5
Endroke - Zuri Baltza: 2'5-1'5
Urnieta - Easo: 2-2
Zarauz - Conteneo: 1-3

1. Txanda 2018-01-13 16:00.
Sta Ana - Batalla: 0'5-3'5
Sestao Bizkaialde- Arrasate/Arlutz: 4-0
Gros - Altzaga/I. Zaldunak: 3'5-0'5
Abadiño - San Juan: 0'5-3'5
Calasanz - Orvina A: 0-4

1. Txanda 2018-01-13 16:00.
Portugalete - Zarauz: 2'5-1'5
Conteneo - Urnieta: 0'5-3'5
Easo - Endroke: 1'5-2'5
Zuri Baltza - Oberena: 2'5-1'5
Danubio - Orvina B: 3'5-0'5



2017
   2017-12-31, 2017-12-31 Euskal Zirkuituko torneoetako garaileak...


   igoko

D. Miguel A. Muela, presidente de la FVA-EXF.
MIGUEL ANGEL MUELA jauna

Presidentea


     2017
     ▪ 1. Urtarrila
     ▪ 2. Otsaila
     ▪ 3. Martxoa
     ▪ 4. Apirila
     ▪ 5. Maiatza
     ▪ 6. Ekaina
     ▪ 7. Uztaila
     ▪ 8. Abustua
     ▪ 9. Iraila
     ▪ 10. Urria
     ▪ 11. Azaroa
     ▪ 12. Abendua


     ▪ 2015
     ▪ 2014
     ▪ 2013
     ▪ 2012
     ▪ 2011*
     ▪ 2010








Material didaktikoak
Liburuak
Jokatu eta ikasi
Jokatu eta ikasi 1
Jokatu eta ikasi 2
Jokatu eta ikasi 3
Jokatu eta ikasi 4
Jokatu eta ikasi 5
Jokatu eta ikasi 6

Liburuak
Guztiontzako xakea

Liburu 1
Erantzundegia 1
Didaktika-gida 1

Liburu 2
Erantzundegia 2
Didaktika-gida 2





  | EUS Euskera | ... | ... | ... | ... |
| Federación Vasca de Ajedrez - Euskal Xake Federakuntza. Koldo Elizalde, 20 1º - Bergara 20570 (Gipuzkoa) | Tel. 943.76.32.39 | fva@xake.net www.xake.net_ | ©2017 FVA-EXF