FVA - EXF EUSKAL XAKE FEDERAKUNTZA EXF-FVA
"Gens una sumus"
943.763239 | Koldo Elizalde, 20 1º ¤ Bergara - 20570 (Gipuzkoa)
FVA-EXF
  | Hasiera  |  Egutegia  |  .  |  .  |  Webs  |  ESP  | 


. .
 gezi 2. Otsaila - 2019

 2019-02-09, Xakeko Taldekako Euskal Ligako 5. txanda....  

 2019-02-02, Xakeko Taldekako Euskal Ligako 4. txanda....  




  Albiste berriak
 ▪ ...


   Hurrengo gertaerak

 ▪PDF 2019-03-16_17 VILLVA XXIX Nazioarteko Xake Txapleketa

 ▪PDF 2019-03-16_17 XXIX Paz de Ziganda -Jose Luis Gorostidi Oroigarria- A8_A16 NXF-ko Zirkuito Eskolarrako...

  2019-04-21, Pazkuko Sub 2200 txapelketa. Donostia


.....


Xakeo Taldekako Euskal Liga. 2019

 OHOREZKO MAILA

 LEHENENGO MAILA

 O.M. 5. T. 2019-02-09 16:00
Santa Ana S.XXI - San Juan: 1-3
I. Zaldunak/A. - Endroke: 2'5-1'5
Gros X.T. 'A - Calasanz: 2'5-1'5
Oberena 'A - Batalla: 1-3
Sestao Bizkaialde - Orvina: 3-1

 L.M.5. T.  2019-02-09 16:00
Abadiño - Oberena 'B: 3-1
Zuri Baltza - Danubio: 2'5-1'5
Gros X.T. 'B - Arrasate/A.: 1'5-2'5
Santurtzi - Conteneo: 2'5-1'5
Easo - Egidazu/B. Gorbea: 3'5-0'5

 O.M. 4.Txanda 2019-02-02, 16:00
Sestao Bizkaialde - Santa Ana S.XXI: 4-0
Orvina - Oberena 'A: 3'5-0'5 
Batalla - Gros 'A: 0'5-3'5 
Calasanz - I. Zaldunak/A.: 2-2 
Endroke - San Juan: 1'5-2'5  

 L.M. 4.Txanda 2019-02-02 116:00
Easo - Abadiño: 2-2
Egidazu/B. Gorbea - Santurtzi: 1'5-2'5
Conteneo - Gros X.T. 'B: 2'5-1'5
Arrasate/A. - Zuri Baltza: 2'5-1'5
Danubio - Oberena 'B: 1-3

 O.M. 3. Txanda 26-01-2019 16:00
Santa Ana S.XXI - Endroke: 2-2
San Juan - Calasanz: 3-1
I. Zaldunak/A. - Batalla: 1'5-2'5
Gros 'A - Orvina: 3-1
Oberena 'A - Sestao Bizkaialde: 1-3


  L.M. 3. Txanda 26-01-18 16:00
Abadiño - Danubio: 2-2
Oberena 'B - Arrasate/A.: 1'5-2'5
Zuri Baltza - Conteneo: 2'5-1'5
Gros XT 'B - Egidazu/B.-Gorbea: 3-1
Santurtzi - Easo: 1'5-2'5


2. Txanda 2019-19-19 16:00
 Oberena 'A - Santa Ana: 1'5-2'5
Sestao - Gros  'A: 3-1
Orvina - I. Zaldunak/A.: 2'5-1'5
Batalla - San Juan: 2'5-1'5
Calasanz - Endroke: 3-1

2. Txanda 2019-19-1 16:00
Santurtzi - Abadiño: 0-4
Easo - Gros X.T. 'B: 1'5-2'5
Egidazu/B. Gorbea - Zuri Baltza: 2-2
Conteneo - Oberena 'B: 3'5-0'5
Arrasate/A. - Danubio: 2-2

1.Txanda 2019-12-01 16:00
Santa Ana - Calasan: 1-3
Endroke - Batalla: 0-4
San Juan - Orvina: 1-3
I.Zaldunak/A. - Sestao: 0-4
Gros "A" - Oberena 'A: 4-0

1. Txanda 2019-12-01 16:00
Abadiño - Arrasate/A.: 0'5-0'5
Danubio - Conteneo: 1'5-2'5
Oberena "B" - Egidazu/B. Gorbea: 3-1
Zuri Baltza -Easo: 1'5-2'5
Gros X.T. "B" - Santurtzi: 2'5-1'5 






 gezi 1. Urtarrila - 2019

 2019-01-26, Xakeko Taldekako Euskal Ligako 3. txanda...  

 2019-01-12, 2019-01-19, Xakeko Taldekako Euskal Ligako 2. txanda...  

 2019-01-12, Xakeko Taldekako Euskal Ligako 1_ txanda...  



.....


Xakeo Taldekako Euskal Liga. 2019

 OHOREZKO MAILA

 LEHENENGO MAILA

 O.M. 3. Txanda 26-01-2019 16:00
Santa Ana S.XXI - Endroke: 2-2
San Juan - Calasanz: 3-1
I. Zaldunak/A. - Batalla: 1'5-2'5
Gros 'A - Orvina: 3-1
Oberena 'A - Sestao Bizkaialde: 1-3


  L.M. 3. Txanda 26-01-18 16:00
Abadiño - Danubio: 2-2
Oberena 'B - Arrasate/A.: 1'5-2'5
Zuri Baltza - Conteneo: 2'5-1'5
Gros XT 'B - Egidazu/B.-Gorbea: 3-1
Santurtzi - Easo: 1'5-2'5


2. Txanda 2019-19-19 16:00
 Oberena 'A - Santa Ana: 1'5-2'5
Sestao - Gros  'A: 3-1
Orvina - I. Zaldunak/A.: 2'5-1'5
Batalla - San Juan: 2'5-1'5
Calasanz - Endroke: 3-1

2. Txanda 2019-19-1 16:00
Santurtzi - Abadiño: 0-4
Easo - Gros X.T. 'B: 1'5-2'5
Egidazu/B. Gorbea - Zuri Baltza: 2-2
Conteneo - Oberena 'B: 3'5-0'5
Arrasate/A. - Danubio: 2-2

1.Txanda 2019-12-01 16:00
Santa Ana - Calasan: 1-3
Endroke - Batalla: 0-4
San Juan - Orvina: 1-3
I.Zaldunak/A. - Sestao: 0-4
Gros "A" - Oberena 'A: 4-0

1. Txanda 2019-12-01 16:00
Abadiño - Arrasate/A.: 0'5-0'5
Danubio - Conteneo: 1'5-2'5
Oberena "B" - Egidazu/B. Gorbea: 3-1
Zuri Baltza -Easo: 1'5-2'5
Gros X.T. "B" - Santurtzi: 2'5-1'5 



   igoko

D. Miguel A. Muela, presidente de la FVA-EXF.
MIGUEL ANGEL MUELA jauna

Presidentea


     2019
     ▪ 1. Urtarrila
     ▪ 2. Otsaila
     ▪ 3. Martxoa
     ▪ 4. Apirila
     ▪ 5. Maiatza
     ▪ 6. Ekaina
     ▪ 7. Uztaila
     ▪ 8. Abustua
     ▪ 9. Iraila
     ▪ 10. Urria
     ▪ 11. Azaroa
     ▪ 12. Abendua


     ▪ 2018
     ▪ 2017
     ▪ 2016
     ▪ 2015
     ▪ 2014
     ▪ 2013
     ▪ 2012
     ▪ 2011*
     ▪ 2010








Material didaktikoak
Liburuak
Jokatu eta ikasi
Jokatu eta ikasi 1
Jokatu eta ikasi 2
Jokatu eta ikasi 3
Jokatu eta ikasi 4
Jokatu eta ikasi 5
Jokatu eta ikasi 6

Liburuak
Guztiontzako xakea

Liburu 1
Erantzundegia 1
Didaktika-gida 1

Liburu 2
Erantzundegia 2
Didaktika-gida 2





  | EUS Euskera | ... | ... | ... | ... |
| Federación Vasca de Ajedrez - Euskal Xake Federakuntza. Koldo Elizalde, 20 1º - Bergara 20570 (Gipuzkoa) | Tel. 943.76.32.39 | fva@xake.net www.xake.net_ | ©2017 FVA-EXF